Izvēlne

Izaicinājums XI, 2018

No 30. jūnija līdz 7. jūlijam Spārē, Amatas novadā, norisinājās vienpadsmitā ikgadējā nometne “Izaicinājums”. Šīs nedēļas laikā nometnes dalībnieki, asistenti un W4W komanda, kopā ap 50 cilvēku, cits citu gan izaicināja, gan iedrošināja paplašināt savu pieredzi dažādās jomās.

Tā kā daudzi no 12 “Izaicinājuma XI” dalībniekiem jau bija kristieši, šī gada nometnē lielāka uzmanība tika veltīta māceklībai un personības izaugsmei. Mazāks dalībnieku skaits ļāva vairāk pievērsties diskusijām un individuālām sarunām, kuru laikā citam citu pamudināt un motivēt spert jaunus soļus katra personiskajās attiecībās ar Dievu. Viens no aicinājumiem, kas vairākkārt izskanēja dažādos kontekstos, bija aicinājums izvērtēt savas dzīves mērķus un sākt aktīvi rīkoties, lai tos sasniegtu.

Nometnes lekcijās mēs tikām mudināti izvērtēt savas attiecības pašiem ar sevi, ar Dievu un apkārtējo pasauli. Kopā apguvām tādas tēmas kā attieksmes nozīme, vai un kā invaliditāte var kļūt par iespēju un kāda ir Dieva Tēva sirds. Daudzus visvairāk uzrunāja vieslektora Normunda Zariņa lekcija par aizraujošu un mērķtiecīgu dzīvi. Šajā gadā dalībniekiem bija dota iespēja tikties mazajās grupās un pārrunāt lekcijās dzirdēto. Vēl viens jaunievedums – sarunas ar kouču jeb izaugsmes treneri – palīdzēja dalībniekiem atklāt, ko viņi paši var darīt, lai mainītu savu dzīvi. Individuālās sarunās koučs Baiba Baikovska palīdzēja katram rast atbildes uz viņam svarīgajiem dzīves jautājumiem.

Ar mērķi iemācīties atrast pareizo ceļu tika rīkota arī kartes un kompasa lietošanas darbnīca. Citās darbnīcās mēs saņēmām interesantus ieteikumus personiskā stila veidošanai un zināšanas par to, kas ir mobilajā telefonā. Tomēr, kompasu darbnīca tika rīkota ar īpašu nodomu, jo šogad ekstrēmā diena bija apvienota ar orientēšanos Cēsīs. Katrai komandai bija uzdevums atrast ceļu no viena kontrolpunkta uz nākamo, lietojot kompasu, karti un saņemtās šifrētās norādes. Pārvietošanās pa visu pilsētu karstā vasaras dienā bija uzdevums, kas prasīja no komandām sadarbību un spēju atbalstīt citam citu gan fiziski, gan emocionāli. Visas komandas ar šo uzdevumu lieliski tika galā, atrada visus kontrolpunktus un noliktā laikā atgriezās Spārē, kur turpināja baudīt sadraudzību un jauko vasaras vakaru pie ugunskura.

Nometnē bija vēl citas ierastas un iemīļotas aktivitātes: slavēšanas laiks no rītiem, rīta vingrošana, koncerts un sporta spēles, kas prasīja komandu vienotību un izdomu, kā arī iespēja saņemt fizioterapeitu un ortozista-protēzista konsultāciju. Ēdienreizes un brīvais laiks kļuva par iespēju iepazīt jaunus draugus un patērzēt ar vecajiem. Liecības un sapņi, ar kuriem dalījāmies, stiprina un iedvesmo turpināt strādāt, lai šos sapņus īstenotu un vēl pilnīgāk nodotos aicinājumam, kuru Dievs mums katram devis. Liels prieks bija satikt dalībniekus, kuri atdeva savu dzīvi Jēzum iepriekšējā nometnē, un redzēt viņos prieku un drosmi, kuras pērn vēl nebija.

Kopā pavadītajā nedēļā mums katram bija savi izaicinājumi. Asistentiem vajadzēja mācīties vienlaikus ņemt vērā vairāku cilvēku vajadzības, savukārt dalībniekiem bija jāprot skaidri noformulēt savas vajadzības un kopā ar asistentu atrast labāko risinājumu. Par izaicinājumiem, kas saistīti ar nometnes organizēšanu un vadīšanu, dalībnieki un asistenti bieži pat nenojauš, taču bija brīži, kad arī W4W komandai lieti noderēja viņu problēmu risināšanas prasmes. Tomēr, prieks un pateicība, kas piepildīja mūs, dodoties mājupceļā, bija katra ārpus komforta zonas spertā soļa vērti. Atmiņas par kopā pārvarētajām grūtībām vēl ilgu laiku pildīs mūs ar drosmi pieņemt jaunus izaicinājumus, nospraust jaunus mērķus un, galvenais, uzticēties Dieva mīlestībai. Paldies jums, ka ar savām lūgšanām un finansiālo atbalstu palīdzējāt būt šai nometnei un atjaunoties mūsu darba priekam!

Nometnes video
Vēl citas nometnes fotogrāfijas varat aplūkot šeit.