Izvēlne

Nometnes

Katru vasaru kalpošana Wings for Wheels rīko vasaras nometni(-es). Nometnes laikā (parasti tā ir nedēļa) dalībniekiem tiek dota iespēja dzirdēt lekcijas par interesantām un aktuālām tēmām, piedalīties radošās darbnīcās, sporta spēlēs, diskusijās u.c. Dažādās aktivitātēs var pārbaudīt savas jau esošās prasmes un iegūt jaunas. Viena nometnes diena ir paredzēta kādam ekstrēmam piedzīvojumam, kas līdz pēdējam brīdim tiek turēts noslēpumā. Dalībniekiem ir pieejama arī fizioterapija –vingrojumi, masāža un konsultācija. Visas aktivitātes tiek plānotas ar mērķi motivēt dalībniekus spert soli ārpus viņu ikdienas dzīves komforta zonas, tomēr viss notiek kontrolēti, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Nometņu „Izaicinājums” mērķis un aktivitātes

  1. Ar radošu un fizisku aktivitāšu palīdzību sniegt iespējas cilvēkiem ar invaliditāti atklāt un paplašināt viņu spēju un iespēju robežas un ļaut apzināties un celt savu vērtības apziņu.
  2. Veicināt cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrības norisēs, motivējot viņus kļūt par aktīviem sabiedrības locekļiem.
  3. Popularizēt veselīga dzīves veida un katram atbilstošu fizisku aktivitāšu nozīmi.
  4. Caur dažādām aktivitātēm iepazīt kristīgas pamatvērtības

Pieteikšanās

Nometnes pagaidām paredzētas galvenokārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem vecumā 18-60 gadi. Izņēmumi tiek izskatīti individuāli. Tiem, kam nepieciešama palīdzība ikdienas aprūpē un kas paši nevar atrast sev palīgu uz nometnes nedēļu, mēs cenšamies atrast piemērotu asistentu. Lai iegūtu detalizētāku informāciju par pieteikšanās kārtību, rakstiet uz e-pasta adresi ailita_kuka at inbox. lv

Nometņu vēsture

„IZAICINĀJUMS”

Wings for Wheels darbība sākās ar divu dienu vasaras nometni kristiešu atpūtas centrā „Norkalni” 2007. gada augustā. Tas bija organizācijas Jaunatnes ar misiju pirmais solis kalpošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un šī nometne deva mums iespēju pārbaudīt savas spējas jaunā jomā un gūt skaidrāku priekšstatu par to, kādi aspekti jāņem vērā, rīkojot nometnes cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Iesākums nebija viegls, bet dalībnieki, kas vēlāk kļuva par mūsu kalpošanas padomdevējiem, atzina, ka mūsu darbs tiešām ir vajadzīgs, un mudināja mūs turpināt.

2008. g. līdz 2010. g. nometne „Izaicinājums” notika Talsu Kristīgajā skolā, kas lielākoties atbilda mūsu mērķauditorijas vajadzībām. Tomēr tā nebija pietiekami liela tādam dalībnieku skaitam, kādu vēlējāmies, un bija arī citi apgrūtinoši apstākļi, tāpēc pārgājām jaunā „izaicinājuma līmenī”. 2011. līdz 2014. g. mēs nometnes „Izaicinājums” rīkojām Raiskuma Speciālajā internātpamatskolā. Tā bija daudz piemērotāka vietu skaita un sadzīves apstākļu ziņā, taču nometņu rīkošana nu kļuva vismaz četras reizes dārgāka. Paldies Dievam, Viņam tas nebija šķērslis, tātad arī mums ne.

Jaunas pārmaiņas notika 2015. gadā, kad neparedzētu apstākļu dēļ steidzīgi vajadzēja meklēt jaunu nometnes vietu, un to atradām Spāres speciālajā internātskolā Amatas novadā. Atkal bijām spiesti samazināt dalībnieku skaitu un pārvarēt dažas sadzīves apstākļu neērtības, taču mēs atkal pārliecinājāmies, ka īstais priekšnoteikums Dieva brīnumiem ir atvērtas cilvēku sirdis, nevis ērti sadzīves apstākļi.

„RĪTA RASA”

Divus gadus – 2014. un 2015. – mums ir notikušas vēl divas nometnes, kurām devām nosaukumu „Rīta Rasa”. Atšķirībā no „Izaicinājuma”, kurā var piedalīties gan kristieši, gan tie, kas Jēzu Kristu vēl nepazīst, „Rīta Rasa” ir tāda kā treniņnometne tikai kristiešiem. Tajā ir daudz mazāks dalībnieku skaits, tās ilgums četras dienas, un programma tiek plānota ar mērķi padziļināt dalībnieku zināšanas un motivēt viņus veidot tuvākas attiecības ar Dievu.