Izvēlne

Svinēsim savu dažādību!

2018. gadu esam sākuši ar vēl vienu ilgi lolotu ideju – Invaliditātes svētdienas dievkalpojumu. Tā to dēvē šīs tradīcijas aizsācēji citviet pasaulē, bet tiek apsvērta iespēja Latvijā to saukt par Dažādības svētkiem. Lai gan galvenā tēma paliks tā pati – uzsvērt, ka arī cilvēki ar dažāda veida invaliditāti ir pilntiesīgi sabiedrības un Dieva ģimenes locekļi -, ilgtermiņa mērķis ir panākt, ka cilvēki netiek šķiroti „veselajos” un „neveselajos”, bet visi pieņemam sevi un citus Dieva radītajā daudzveidībā.

Latvijas vēsturē pirmais Invaliditātes jeb Dažādības svētku dievkalpojums notika 14. janvārī Āgenskalna Baptistu draudzē. Esam pateicīgi draudzes mācītājam E. Mažim un draudzei par atsaucību un uzdrīkstēšanos, jo, darot kaut ko pirmo reizi, nekad nevar zināt, kas izdosies un kas „noies greizi”. Paldies Wings for Wheels darbiniecei Baibai, kas, būdama Āgenskalna baptistu draudzes locekle, kļuva par šīs idejas īstenošanas iniciatori. Apmēram trīs nedēļu laikā mēs kopīgiem spēkiem veicām plānošanas un organizēšanas darbus, kuriem „pēc instrukcijas” paredzēti trīs mēneši. Varbūt tādēļ nedaudz „cieta” pasākuma publicitāte un cilvēki ar invaliditāti, kuri piedalījās un kalpoja dievkalpojumā, galvenokārt bija no draudzes, Wings for Wheels komandas un personiski uzaicinātie brīvprātīgie palīgi. Taču galvenais ir sākt – ielikt zemē mazo sēkliņu, lai Dievs var to izaudzēt par kaut ko lielu un ietekmīgu.

Tagad mēs nešaubīgi zinām, ka šī ideja „darbojas” un to ir vērts ieviest kā Latvijas kristīgo draudžu ikgadēju tradīciju.

Dievkalpojumu var klausities šeit

Bildes ir šeit