Izvēlne

„Pasniedz roku, Valmiera!” 13.05.17

Pirms dažiem gadiem kalpošanā Wings for Wheels (W4W) aizsākās tradīcija reizi gadā rīkot semināru „Pasniedz roku!”. To mērķis ir informēt par cilvēkiem ar invaliditāti aktuāliem jautājumiem, meklēt risinājumus dažādām sasāpējušām problēmām un iepazīties ar Dieva skatījumu uz cilvēkiem ar invaliditāti un viņu vietu sabiedrībā, bet jo īpaši Kristus Draudzē.

Kad dažu neparedzētu izmaiņu dēļ bija radies jautājums, vai semināram šogad vispār būt vai nebūt, W4W brīvprātīgais palīgs Vita Bitte izteica ideju to rīkot Valmierā. Tā kā mums jau vairākus gadus ir laba sadarbība ar Valmieras baptistu draudzi un varējām rēķināties ar tās atbalstu, nospriedām, ka Valmiera ir laba vieta, no kuras semināram „Pasniedz roku!” piešķirt plašāku vērienu un ietekmi.

Semināra tēma šoreiz bija „Vai cilvēkiem ar invaliditāti ir vieta baznīcā?”. Ar īsu uzrunu pasākumu atklāja W4W vadītājs Kaspars Apinis un Vita Bitte, kura vēlāk padalījās ar savu liecību, kā viņa kļuvusi par kristieti. Pamīšus lekcijām savas liecības teica arī Santa Survila (W4W) un Latvijā daudziem pazīstamā Diāna Ponaskova, kuru Dievs ir apveltījis ar skaistu balsi un citiem talantiem. Kad cilvēki ar invaliditāti sāk liecināt par Dieva darbiem savā dzīvē un apliecina savu pateicību un mīlestību Jēzum Kristum, viņu fiziskie vai mentālie ierobežojumi it kā izgaist; visu pārņem tikai Dieva godības lielums un mirdzums.

Kaspars iepazīstināja klātesošos ar W4W redzējumu un darbības jomām. Baiba Baikovska (W4W) stāstīja par mītiem, kas traucē cilvēku ar invaliditāti līdzvērtīgu iekļaušanu draudzē. Lekcijā „Invaliditātes svētdiena” Ailita Kuka (W4W) stāstīja, kas tā ir par dienu un kāpēc un kā to organizēt, savukārt Keitija Lezervuda (Katie Leatherwood), misionāre no Teksasas, pastāstīja par kalpošanu [PAUZE], kuras ideja ir parādīt rūpes ģimenēm, kurās ir cilvēks (bērns vai pieaugušais) ar invaliditāti.

Iespējams, vēl ir pāragri spriest par rezultātiem. Vienmēr gribas, kaut cilvēku būtu bijis vairāk un ieinteresētība lielāka. Uz šo semināru bija atnākuši 25 cilvēki, un pieļaujam, ka būtu atnākuši vēl citi ieinteresētie, ja iepriekšējā nedēļā svinēto valsts svētku dēļ 13. maijs nebūtu kļuvis par darbadienu. Taču Dievam nevajag masas: Viņam pietiek ar vienu atvērtu sirdi, lai sāktos brīnums. No atsauksmēm semināra noslēgumā mēs pārliecinājāmies, ka tur b  ija atnākuši cilvēki, kuri aizdegās un ies aizdegt citus.

No sirds pateicamies Valmieras baptistu draudzei par atbalstu, līdzdalību un garšīgo cienastu un Valmieras sākumskolas vadībai par semināram atvēlētajām telpām.

Lai Wings for Wheels spārni izplešas arī Valmierā!

Bildes