Izvēlne

Matīss

Esam spiesti pavēstīt skumju ziņu: Mission-Net kongress ir atcelts. Kongresa rīkotāji informē, ka, neraugoties uz viņu ieguldīto darbu un pūlēm, pieteikušos dalībnieku skaits ir pārāk mazs, un reālie izdevumi krietni pārsniedz paredzamos ienākumus . Tāpēc Mission-Net valde ir pieņēmusi smago lēmumu kongresu atcelt.

Mēs to diemžēl ietekmēt nevaram, un tagad arī mums jārisina radusies situācija: jāpārplāno kalendārs, jāatceļ rezervācijas, jāmaina biļetes u.c. Tāpat nav īsti skaidrs, ko darīt ar naudu, ko cilvēki ziedojuši, lai mūsu pārstāvji, Matīss un Baiba, varētu piedalīties šai kongresā. Sākotnējam mērķim to izlietot vairs nevaram. Mums ļoti palīdzētu, ja ziedotāji atsauktos un pateiktu, vai viņi vēlas šo naudu saņemt atpakaļ, vai ļauj mums to izmantot citos kalpošanas projektos. Piemēram, mums ir ideja ieguldīt to īpašā fondā, no kura finansēt Matīsa mācības kādā Bībeles vai misijas skolā.

————————————————————————

Pirms dažiem gadiem veikalā nejauši satikās divi cilvēki, kuri ikdienā pārvietojas riteņkrēslā. Tā nebija gluži piemērotākā vieta, kur Baibai (toreiz W4W brīvprātīgajai, tagad – pilna laika darbiniekam) un Matīsam iepazīties, turklāt ar viņiem kopā bija asistenti, tomēr Baiba juta spēcīgu Dieva mudinājumu uzaicināt Matīsu uz nometni “Izaicinājums”. Viņa pārvarēja cilvēcisko neērtības sajūtu un paklausīja Dievam. Mēs, W4W komanda, sākumā nebijām īsti pārliecināti, vai Matīss varēs piedalīties. Viņš bija tikai 17 gadus vecs, un līdz tam mums nometnē ne reizes nebija bijuši dalībnieki, kuri var pārvietoties tikai guļus. Domājām, ka arī atrast piemērotu asistentu būs ļoti grūti. Tomēr, Dieva atbilde uz mūsu lūgšanām bija tāda, ka Matīss piedalījās 2014. gada nometnē “Izaicinājums 7”. Dievs ne tikai atrada viņam vislabāko asistentu, bet viņi ir iekļuvuši arī W4W galvenajās titullapās, kur redzami, dejojot sarīkojuma dejas. Tajā pašā nometnē Matīss atdeva savu dzīvi Dievam un kļuva par kristieti. Viņš ir arī atradis draudzi un regulāri apmeklē dievkalpojumus.

Dievs neskatījās uz Matīsa fizisko stāvokli, un Viņam netraucēja tas, kas Matīss dzīvo bērnunamā. Matīss ir sajutis savā sirdī Dieva aicinājumu kļūt par misionāru Āfrikā, kara konfliktu skartajos reģionos. Matīss saprot, ka viņš nevar to izdarīt savā, bet tikai Dieva spēkā.

Pirms kāda laika mēs saņēmām uzaicinājumu no European Disability Network (EDN) aizsūtīt kādus no mūsu jauniešiem uz Mission-Net konferenci, kas notiks no 28. decembra līdz 2. janvārim Nīderlandē. Mums prātā ienāca doma par Matīsu, un viņš ar prieku piekrita. Tiesa, aviokompānijas nemaz nebija sajūsmā par šādu klientu (ja neskaita vienu, kura par transportēšanu prasīja 3000€ vienā virzienā). W4W ir pazīstami kā traki ļaudis, kuri tik viegli nepadodas, tāpēc nolēmām: ja nevar lidot pa gaisu, brauksim pa zemi! Wings for Wheels pielāgotais mikroautobuss nogādās uz Nīderlandi divus cilvēkus riteņkrēslos (brauks arī Baiba, lai palīdzētu EDN), vienu suni-asistentu, vienu cilvēku-asistentu, divus stūrētājus un divas meitenes, kuras arī piedalīsies konferencē. Ceļojums aizņems divas dienas turp un divas atpakaļ, un par to nevajadzēs maksāt 3000€. Tomēr, izmaksas ir pietiekami lielas, lai mums vajadzētu aicināt tevi piedalīties šīs ieceres īstenošanā un palīdzēt Matīsam spert, iespējams, pirmo soli pretī viņa aicinājumam. Mēs ticam, ka, ja Dievs ir viņu aicinājis, Viņš dos tam piepildīties.

Vai tu gribi dot savu ieguldījumu Matīsa aicinājumā? W4W komanda jau ilgi ir lūgusi par to, lai mēs ne tikai kalpotu cilvēkiem ar invaliditāti, bet, lai kādu dienu varētu izsūtīt arī misionārus ar degošām sirdīm, kuriem (tā nu ir sagadījies) ir arī kustību traucējumi.

 

Bankas informācija

Jaunatne ar Misiju Rīga

SEB banka: LV83UNLA0050023418649

SWIFT: UNLALV2X

reģ.nr. 99500003828

Antonijas iela 4-1, Rīga, LV-1010

Mērķis: Mission-Net