Izvēlne

Dažādības svinēšanas dievkalpojums Vīlandē 15.04.2018

Invaliditātes svētdienas dievkalpojumi jeb Dažādības svētki Latvijā pagaidām ir jauna tradīcija, par kuru daudzi droši vien nav pat dzirdējuši. Tomēr ticam, ka ar laiku aizvien vairāk kristīgo draudžu par to ieinteresēsies un apzināsies šādu dievkalpojumu nepieciešamību.

Pirmais Dažādības svētku dievkalpojums notika Āgenskalna Baptistu draudzē 2018. gada 14. janvārī. Četrus mēnešus vēlāk, 15. aprīlī, līdzīgs dievkalpojums notika Rīgas Baptistu Vīlandes draudzē. Dievkalpojuma plānošanu uzņēmās biedrība Wings for Wheels, kuras vadītājs un daži biedri ir arī Vīlandes draudzes locekļi.

Savā ievada uzrunā W4W vadītājs Kaspars Apinis uzsvēra, ka, rīkojot Dažādības svētku dievkalpojumu, nolūks ir palīdzēt aiz invaliditātes ieraudzīt personību. Mēs izaicinām kristiešus izkāpt no pierasto stereotipu rāmjiem un atšķirīgo jeb citādo uztvert kā Dieva dāvanu un iespēju, nevis kā kaut ko apgrūtinošu un noraidāmu.

Par savu invaliditātes pieredzi un ceļu pie Kristus pastāstīja Santa Survila. Iedzimtās un neārstējamās muskuļu distrofijas dēļ viņai Dieva apsolījums par Viņa spēku mūsu nespēkā nav tikai poētiski vārdi, bet ikdienas nepieciešamība un īstenība. Ailita Kuka, uzrunājot draudzi, īsumā pastāstīja par Invaliditātes svētdienas nozīmi un aicināja Dažādības svētkus neuztvert kā gadskārtēju kampaņu, bet kā atgādinājumu, ka mums katru dienu ir jārūpējas citam par citu. Nav nozīmes rīkot īpašus dievkalpojumus, ja pēc tam nekas nemainās mūsu attieksmē pret līdzcilvēkiem un nepārvēršas nesavtīgas mīlestības darbos. Kristiešiem ir jābūt tiem, kuri gatavi atteikties no savām ērtībām, lai palīdzētu sabiedrības nespēcīgajiem un atstumtajiem.

Dievkalpojuma ierakstu varat noklausīties šeit.

Vairāk bildes ir šeit